Tłumacz hiszpańskiego

Co sprawia, że korepetycje online są tak interesujące dla uczniów i ich rodziców?

tlumaczeniahiszpanski.pl

W Indiach CBSE uruchomiła program coachingu online dla dziewcząt aspirujących do zawodu inżyniera o nazwie Udaan (lot). Od stycznia 2017 r. Indyjskie Instytuty Technologii oferują także bezpłatne korepetycje za pośrednictwem dedykowanych kanałów telewizyjnych Direct-to-Home i Internetu dla aspirantów do klasy 11 i 12. Coaching online również przyciąga uwagę mediów. Ale czy te korepetycje online - zwłaszcza te bezpłatne - naprawdę mogą pomóc Twojemu dziecku? Oto, co zamierzamy tutaj zrobić:

Coaching online jest bardziej dostępny

Jedną z najważniejszych zalet korepetycji online jest to, że można do nich dotrzeć z dowolnego miejsca. W odległych rejonach, gdzie bardzo brakuje dobrych nauczycieli, korepetycje online są prawdziwym dobrodziejstwem. Uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach i towarzyszących im materiałach do nauki.

Nagrane wykłady wideo można oglądać dowolną liczbę razy, aby nadrobić zaległości.

Większa dostępność oznacza, że każdy ma teraz dostęp do wysokiej jakości edukacji. Dziewczęta, które nie mogą mieszkać w innym mieście, by uzyskać wysokiej jakości wykształcenie inżynierskie lub medyczne, a także uczniowie z innymi problemami, którzy nie mogą przenieść się do innych miast.

Zorientowany na technologię coaching online może również zawierać multimedia

Żyjemy w czasach, w których umiejętność obsługi komputera jest coraz bardziej niezbędna do przetrwania. Egzaminy konkursowe są obecnie przeprowadzane online; a interaktywna komunikacja wideo staje się normą w szkołach, na uczelniach i w biurach. Uczniowie, którzy wybierają zajęcia online, uczą się łatwo dostosowywać do zmian technologicznych.

Zajęcia online są jednak często o wiele bardziej interesujące dzięki zastosowaniu treści multimedialnych. Można zobaczyć atomy i molekuły w akcji, uczyć się.

Dwa wyżej wymienione czynniki są również oferowane przez BEZPŁATNE zajęcia online. Jest jednak tylko kilka rzeczy, które oferują tylko płatne zajęcia online.

Spersonalizowana uwaga jest teraz możliwa

W tradycyjnych klasach z wieloma uczniami obowiązkowe jest realizowanie programu nauczania w określonym tempie, tak by zdążyć na czas. Tempo to jest ustalane w zależności od przeciętnego ucznia w klasie. W takich sytuacjach uczniowie uzdolnieni i opóźnieni w rozwoju znajdują się w niekorzystnej sytuacji. Coaching online umożliwia poświęcenie każdemu uczniowi indywidualnej uwagi.

Zajęcia "jeden na jeden" pomiędzy korepetytorem a uczniem gwarantują, że każdy uczeń otrzymuje niepodzielną uwagę od korepetytora, a korepetytor może dostosować swój styl nauczania i tempo do ucznia. Nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na pojęcia, w których ich uczniowie są słabi, i pominąć te, które opanowali z łatwością.

Coaching online jest bardziej elastyczny i bezpieczniejszy

Na pewno czytałeś wiadomości o samobójstwach w Kocie - centrum coachingu w Indiach. Poza tym, niektórzy uczniowie popadają w depresję i popełniają samobójstwa z powodu stresu związanego z egzaminami. Jeśli dodamy do tego czas, pieniądze i energię, które trzeba poświęcić na codzienne dojazdy do centrum coachingu lub podwożenie i odbieranie dziecka z centrum, to czasami wydaje się, że to zbyt wiele, by sobie z tym poradzić.

[subskrypcja_form]

Zajęcia offline mają też inne wady. Zostawiasz dziecko z korepetytorem, który jest dla ciebie obcy i niewiele o nim wiesz. Co więcej, godziny zajęć są stałe i mogą wynosić od 5 rano do 22 w nocy! Nieparzyste godziny stanowią jeszcze większe zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka na drodze.

Na zajęciach online Twoje dziecko może uczyć się w bezpiecznym miejscu w domu, dzięki czemu oszczędza wiele cennych godzin, które spędziłoby na dojazdach do i z centrum.

Poza tym, jeśli dziecko uczy się czegoś i potrzebuje wyjaśnień, będzie musiało czekać na następny dzień, aby uzyskać taką pomoc. Nie będzie mogło skontaktować się z nauczycielem, kiedy tylko zechce. Większość płatnych kursów online oferuje uczniom możliwość kontaktu z ekspertami 24X7 i natychmiastowego rozwiązywania swoich wątpliwości i pytań.

Fora internetowe, które oferują dostawcy usług coachingowych, pozwalają studentom na stworzenie sieci przyjaciół z rówieśnikami, którzy przygotowują się do tego samego egzaminu. Dzięki temu będą mogli prowadzić konstruktywne dyskusje z nowymi przyjaciółmi, tworzyć grupy studyjne online i angażować się w zdrową rywalizację z nimi.

Nadszedł czas, by zaprzyjaźnić się z technologią. Coaching online przyniósł rewolucję w dziedzinie edukacji. Musisz spróbować, aby pomóc dziecku pokochać biurko do nauki.

Zobacz