Biuro tłumaczeń

Czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego

tlumaczeniahiszpanski.pl

W wielu sytuacjach wymagane są tłumaczenia na język niemiecki. Profesjonalny tłumacz jest potrzebny do tłumaczenia dokumentów prawnych, podczas gdy inna osoba musi przetłumaczyć dokumenty medyczne. Zawód ten wymaga połączenia umiejętności tłumacza i specjalistycznej wiedzy. Profesjonaliści nieustannie pracują nad własnym rozwojem. Tłumacz przysięgły powinien być zawsze na bieżąco z najnowszymi zmianami w prawie. Ktoś, kto zajmuje się gałęzią nowych technologii, również musi być na bieżąco z najnowszą terminologią i innowacjami. Powszechne jest, że profesjonaliści dużo czytają. Denis Diderot powiedział, że "ludzie przestają czytać, kiedy przestają myśleć". Jarosław Iwaszkiewicz mawiał: "Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim naprawdę jesteś". Aleksander Puszkin powiedział, że czytanie jest najlepszym sposobem na poszerzenie wiedzy. Ponieważ czytanie jest istotną częścią życia zawodowego, sprawdź magazyny dla tłumaczy języka niemieckiego!

Na skróty, ukryj

1 Czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego

2 Powieści i czasopisma, podręczniki, poradniki i broszury

3 Czy czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego są przydatne w praktyce?

4 Profesjonalne tłumaczenia

Czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego

Nie jest niczym nowym, że czytanie pomaga się rozwijać. Wiele tłumaczek pisemnych, ustnych i pisemnych języka niemieckiego lubi czytać książki, czasopisma lub treści online. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie w tym zawodzie są najbardziej wnikliwymi czytelnikami. Te słowa są bardzo trafne. Nie da się pracować w tej branży bez czytania. Można nawet wyciągnąć wniosek, że czytanie jest paliwem w tej branży.

Lingua Legis to magazyn ważny dla tłumaczy. Tutaj teoria łączy się z praktyką. Profesjonaliści znajdą tu wiele artykułów dotyczących terminologii, poprawności językowej i problemów tłumaczeniowych. Od 2015 roku czasopismo wydawane jest przez Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej było ono wydawane przez Wydawnictwo Translegis (do 2005 r. Wydawnictwo TEPIS), pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Ekonomicznych, Sądowych i Prawniczych TEPIS.

Zachęcamy do śledzenia kwartalnika "Meta". Warto zapoznać się z kwartalnikiem "Babel". Warto również czytać czasopismo "International Journal for Language and Documentation". Prasa niemieckojęzyczna jest dobrym źródłem informacji dla tłumaczy, zwłaszcza początkujących. Dlaczego? Dlaczego? To naturalny sposób na zapoznanie się z językiem niemieckim i jego labiryntem słów. Dobrym pomysłem jest filtrowanie tytułów w oparciu o specjalizację, którą chcesz się zajmować lub którą już się zajmujesz. Co jest ważne? Oto kilka sugestii, które pomogą ci się poprawić!

 • Der Spiegel
 • Zeit Wissen
 • Stern
 • Europejski
 • Titanic
 • Skupienie

Polecane artykuły dla Ciebie:

 • "Książki dla tłumaczy przysięgłych języka niemieckiego".
 • "Polonizmy języka niemieckiego"
 • Najważniejsze języki na rynku pracy
 • 10 interesujących faktów na temat języka niemieckiego
 • Najtrudniejsze języki do zrozumienia i przetłumaczenia

Powieści, czasopisma i podręczniki.

M. Pruszkowska stwierdziła, że "są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytelnika. Jeśli jesteś młodym tłumaczem, albo chcesz być profesjonalnym tłumaczem i czytasz ten artykuł, powinieneś wiedzieć, że najważniejszy jest regularny rozwój. Ważne jest, aby stale się rozwijać. Wszystkie rodzaje czytania mogą pomóc ci to osiągnąć. Możesz czytać powieści, przewodniki, podręczniki i czasopisma, nie tylko czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego. Każda nowa książka oznacza nową naukę i postęp. Wzbogacisz się i będziesz pracować nad zwiększeniem swojej wartości jako specjalisty. Nigdy nie należy zapominać, że inwestowanie w siebie się opłaca. Na polskim rynku istnieje wiele różnych publikacji, które są warte uwagi. Nie mówimy tu tylko o słownikach. Mamy na myśli również czasopisma branżowe, ciekawe strony internetowe, przewodniki czy powieści.

Warto zwrócić uwagę na publikacje Artura Dariusza Kubabackiego w kontekście języka naszego zachodniego sąsiada. Dlaczego? Autor ten napisał wiele tytułów, które są bardzo przydatne i praktyczne dla niemieckich specjalistów. Jakie są tego przykłady? Oto kilka z nich!

 • " Słownik kontroli finansowo-księgowej niemiecko-polski, polsko-niemiecki".
 • "Tłumaczenie przysięgłe. Status, szkolenia, warsztaty i obowiązki tłumacza przysięgłego".
 • " Klasyfikacje statystyczne przetłumaczone na język niemiecki ".

Czy czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego są przydatne w praktyce?

Jarosław Iwaszkiewicz powiedział kiedyś, że "czytanie to odnajdywanie swoich bogactw i możliwości za pomocą języka innych ludzi". Andrzej Modrzewski powiedział, że "być może nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie mądrości niż pilne czytanie". Thomas Carlye powiedział kiedyś, że "księgozbiór jest dziś najlepszym uniwersytetem". Czy czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego są pomocne w praktyce? Tak! Oto kilka powodów, dla których warto je czytać.

 • Są one również odpowiedzialne za utrzymanie profesjonalizmu.
 • To jak lektura uzupełniająca.
 • Tłumacz jest na bieżąco z zagadnieniami branżowymi.
 • Są doskonałym źródłem wiedzy - tłumacz specjalizujący się w danej dziedzinie będzie regularnie otrzymywać informacje o wszelkich nowościach, które mają wpływ na jego obszar.
 • Pomagają niemieckiemu ekspertowi nadążyć za najnowszymi niemieckimi terminami.
 • Czasopisma dla tłumaczy języka niemieckiego mogą być również dobrym miejscem, aby dowiedzieć się, co inni eksperci myślą o konkretnych problemach lub tematach związanych z tłumaczeniami.

Profesjonalne tłumaczenia

Anthony Robbins powiedział kiedyś, że "nie ma trwałego sukcesu bez poświęcenia". Ten doradca życiowy, który inspiruje miliony ludzi na całym świecie, uważa również, że "większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z ogromnych możliwości, jakie mogą w sobie odkryć po skupieniu uwagi na wybranym obszarze życia". Jeśli myślisz o wykonywaniu tłumaczeń z języka niemieckiego lub na język niemiecki, zadbaj o siebie każdego dnia. Przygotuj się do egzaminu na tłumacza przysięgłego, doskonal swój niemiecki i czytaj publikacje dotyczące tłumaczeń sądowych.

 • Regularne czytanie czasopism branżowych i innych rodzajów publikacji to dobry sposób na bycie na bieżąco z kwestiami zawodowymi.
 • Czytanie jest nie tylko korzystne dla tłumacza, ale także pomaga mu rozwijać swoją pracę i profesjonalizm.
 • Możesz poprawić swoje umiejętności, czytając artykuły, teksty i publikacje napisane przez innych tłumaczy.
 • Ćwicz swoje umiejętności, a nie tylko czytaj. Rozwijaj swoje umiejętności, aby stać się najlepszym profesjonalistą, jakim możesz być.
 • Wysokiej jakości tłumacz języka niemieckiego to osoba dobrze oczytana, posiadająca wiedzę, doświadczenie i umiejętności praktyczne. Każdy z tych elementów jest ważny dla profesjonalisty.

Profesjonalizm wymaga ciężkiej pracy. To praca włożona w warsztat tłumacza. To także umiejętności i wiedza. To praktyka. W tym zawodzie wiedza i doświadczenie są sobie równe. Oba są ze sobą ściśle powiązane. Jim Rohn powiedział, że jedynym sposobem na zmianę czegokolwiek na lepsze jest doskonalenie samego siebie. Nie chcemy niczego zmieniać na lepsze. Człowiek staje się lepszy". Brian Tracy uważa, że "jeśli zamierzasz osiągnąć wielkie rzeczy zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, musisz stać się wartościową osobą poprzez rozwój osobisty".

Zobacz