Biuro tłumaczeń

Nauka niemieckiego Metodą Callana

tlumaczeniahiszpanski.pl

Profesjonalne tłumaczenia na język niemiecki są wymagane w wielu sytuacjach. W niektórych sytuacjach możesz chcieć szybko i skutecznie nauczyć się języka niemieckiego. Edmund De Waal wielokrotnie powtarzał, że "języki sprawiają, że wszędzie czujesz się jak w domu". Frank Smith podkreślił jednak, że "znajomość języka stawia cię na korytarzu życia". Dwa języki otworzą ci wszystkie drzwi, którymi będziesz mógł podążać. Tutaj można znaleźć dziesiątki i setki cytatów znanych osób, a także wiele argumentów przemawiających za nauką języków obcych. Inwestowanie w języki to dobra inwestycja. Jaki jest najlepszy sposób na szybkie osiągnięcie najlepszych wyników? Warto rozważyć naukę języka niemieckiego Metodą Callana.

Skróty są ukryte

Na czym polega nauka języka niemieckiego Metodą Callana?

Naucz się niemieckiego szybko i skutecznie dzięki metodzie Callana

Nauka niemieckiego metodą Callana

4 Rozpocznij naukę nowego języka już dziś!

Na czym polega nauka języka niemieckiego Metodą Callana?

Nelson Mandela powiedział, że jeśli mówisz w języku, który dana osoba rozumie, to to, co mówisz, będzie z nią rezonować. Jeśli mówisz w jego ojczystym języku, dotrze to do jego serca. Te słowa uświadamiają wszystkim, że nauka języków obcych jest warta wysiłku - niezależnie od tego, czy jest to niemiecki, angielski, chiński czy fiński. Horacy powiedział, że "nauka wzmacnia wrodzoną siłę". Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z mocy bezpośredniej rozmowy z drugą osobą, skoro to czytasz.

Na czym polega nauka języka niemieckiego Metodą Callana? Oto kilka podstawowych faktów!

 • Metoda Robina Callana została opracowana w 1960 roku.
 • Została ona stworzona przy użyciu innej metody zwanej audio-lingwistyczną.
 • Kursy języka niemieckiego opierają się na języku mówionym. Ta metoda nauczania koncentruje się na konwersacji.
 • Podczas zajęć z języka niemieckiego z wykorzystaniem tej metody, instruktor losowo pyta uczniów o różne tematy związane ze słownictwem.
 • Nauczyciel często powtarza materiał. Uczniowie w szkole językowej nie mogą robić notatek.
 • Bezpośrednie podejście Callana jest podobne do sposobu, w jaki dziecko uczy się każdego języka - najpierw słysząc i słuchając, a następnie powtarzając.
 • Materiał nauczany w ten sposób przez szkołę językową jest podzielony na etapy.
 • Rodzimy użytkownik języka lub nauczyciel zadaje pytania oparte na słownictwie, które jest aktualnie studiowane.
 • Niemiecki metodą bezpośrednią uczy gramatyki poprzez wyciąganie wniosków na podstawie tego, co słyszysz.
 • Metoda Callana opiera się na podejściu behawiorystycznym. Aby nauczyć się niemieckiego, musisz najpierw stworzyć nawyki.

Polecane artykuły dla Ciebie:

 • "Germanizmy języka polskiego"
 • Najlepsze kanały YouTube do nauki niemieckiego.
 • Dlaczego w języku niemieckim jest tak wiele długich słów?
 • 10 błędów popełnianych przez rodzimych użytkowników języka niemieckiego
 • "Australijska odmiana języka angielskiego"

Szybka i skuteczna nauka niemieckiego metodą Callana

Chcesz z łatwością mówić po niemiecku lub angielsku? Metoda Callana może pomóc w osiągnięciu szybkich rezultatów. Pytanie brzmi: czy jest ona dla Ciebie? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Benjamin Franklin powiedział kiedyś, że "inwestowanie w naukę zawsze się opłaca". Platon powiedział jednak, że "ten, kto szczerze pragnie zasmakować każdej wiedzy, radośnie jej poszukuje i nigdy nie ma dość".

Metoda Callana ma wiele zalet, które pomogą ci osiągnąć dobre wyniki w krótkim czasie. Zainteresowany? Zobaczmy, co jest dobrego w nauce w ten sposób.

 • Będziesz musiał mówić przez większość czasu nauki. Jest to sposób na "walkę" z nieśmiałością. Wielu uczniów ma problemy z "przełamaniem się". Metoda Callana została zaprojektowana, aby pomóc uczniom z tym problemem.
 • Metoda Callana pozwala na naukę języka niemieckiego w specyficzny sposób - FCE.
 • Ten rodzaj kursu niemieckiego kładzie duży nacisk na uczestnictwo w lekcjach. Powinieneś mówić, mówić i ćwiczyć.
 • Metoda Callana to świetny sposób na naukę różnorodnego słownictwa.
 • Kursy językowe zostały zaprojektowane tak, abyś mógł od razu zacząć mówić.
 • Metoda ta jest przeznaczona dla osób, które są najbardziej zainteresowane językiem mówionym.

Nauka niemieckiego Metodą Callana

Znasz słowa Platona: "wiedza jest dla ludzi jak drugie słońce"? Piękne, co? Dokładnie tak! Cieszymy się, że tak bardzo zależy Ci na znajomości języka niemieckiego. Żyjemy w globalnej społeczności. Granice istnieją bardziej na mapach i papierze niż w rzeczywistości. Internet pozwala również podróżować na drugą stronę w kilka sekund. Jeśli chcesz, możesz poznać przyjaciół z całego świata. Możesz teraz studiować i pracować w dowolnym miejscu. Wszystko to jest możliwe, ale wymaga znajomości języka obcego.

Metoda Callana ma również pewne wady - nie bierze pod uwagę narodowości ani poziomu uczniów. Z czasem może być nudna, a tempo jest zbyt szybkie. Świetnym pomysłem jest rozpoczęcie nauki od języka zachodnich sąsiadów. Powinieneś nauczyć się języka swojego przyszłego kraju goszczącego, zwłaszcza jeśli planujesz wyjechać tam na studia lub do pracy. Rita Mae Brown powiedziała: "Język uwalnia ukryte moce, tak jak pływy są uwalniane przez księżyc". Pamiętaj, że nauka się opłaci.

Zacznij uczyć się nowego języka już dziś!

Roger Bacon powiedział, że "wiedza jest kluczem do wiedzy". Z kolei Haruki Murakami podkreślał, że "nauka języka to nie tylko uczenie się różnych słów wyjaśniających te same rzeczy. To inny sposób myślenia o rzeczach". Jeśli chcesz nauczyć się niemieckiego, nadszedł czas, aby zapisać się na kurs niemieckiego. Istnieje wiele opcji. Możesz także korzystać z aplikacji językowych. Za niewielką miesięczną opłatą otrzymasz codzienną dawkę nowych informacji. Możesz także uczyć się w podróży, gdziekolwiek jesteś i w dowolnym momencie. Możesz także wziąć prywatne lekcje z native speakerem lub nauczycielem, aby nauczyć się niemieckiego. Istnieją szkoły językowe, z których niektóre stosują metodę Callana. Nadal nie masz pewności, czy metoda Callana zadziała i przyniesie pożądane rezultaty. Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną. Usiądziesz na ławce i posłuchasz lekcji od środka. Leonardo da Vinci powiedział, że "nauka nigdy nie wyczerpuje umysłu".

Zobacz