Tłumacz hiszpańskiego

Naucz się kochać swoje błędy (pod warunkiem, że się na nich uczysz!).

tlumaczeniahiszpanski.pl

Zapewne słyszałeś powiedzenie "ucz się na błędach". Jest to z pewnością prawda, gdy uczysz się nowego języka. Każdy popełniony błąd pomaga zidentyfikować obszar, który należy poprawić.

Twoim celem jest komunikacja! Oznacza to prowadzenie konstruktywnej interakcji z drugą osobą w języku, którego się uczysz. Oznacza to rozumienie siebie i rozumienie drugiej osoby w zamian. Nie należy obawiać się popełniania błędów, lecz uczyć się na nich.

5 wskazówek, jak uczyć się na błędach

  1. Zwracajuwagę na często popełniane błędy: poświęć dodatkowy czas na naukę, aby ich uniknąć.
  2. Poprawianie błędów: Ustal z korepetytorem zasady poprawiania błędów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest robienie notatek przez korepetytora, a następnie poproszenie ucznia o przyjrzenie się błędowi i określenie, co było nie tak.
  3. Analiza błędów: Musisz określić, na czym polegał błąd, dlaczego go popełniłeś. Czy wynikał on z niezrozumienia gramatyki, czy może rozumiesz regułę, ale potrzebujesz więcej ćwiczeń, by stała się ona bardziej automatyczna? Czy chodziło o to, że tłumaczyłeś z języka L1? Niezależnie od tego, jaka była przyczyna, należy wspólnie z korepetytorem ją wyeliminować.
  4. Praktyka czyni mistrza: Poproś nauczyciela, aby na następnej lekcji przygotował dla Ciebie kilka ćwiczeń. Ćwicz, aż poczujesz się pewnie!
  5. Sprawdzaj: Sprawdź, czy na następnej lekcji nie popełniłeś błędów, przejrzyj swoje podsumowania lekcji Regularnie sprawdzaj podsumowania lekcji i pamiętaj o tym, by nie zapomnieć, dlaczego!
Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Zobacz