Tłumacz hiszpańskiego

3 rzeczy, które musisz rozważyć, zanim zaczniesz uczyć się angielskiego

tlumaczeniahiszpanski.pl

W pewnym momencie zdecydowałeś, że musisz nauczyć się angielskiego. Już dawno temu obiecałeś sobie, że tym razem nie będziesz spóźniał się na lekcje, że wygospodarujesz czas na odrabianie zadań domowych itp. Wszyscy dobrze znamy tego typu obietnice...

Oczywiście, masz wiele innych rzeczy, które mógłbyś robić zamiast siedzieć i uczyć się. Uczęszczanie na kurs językowy nie było dla Ciebie korzystne, ponieważ trafiłeś do nieodpowiedniej grupy.

Aby ułatwić i przyspieszyć proces nauki języka angielskiego, przeczytaj o trzech rzeczach, które powinieneś wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem nauki.

Nie trać entuzjazmu ????

  • Nauka języka: Lekcje indywidualne czy grupowe

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest forma, w jakiej będziesz się uczyć angielskiego. Można brać prywatne lekcje z korepetytorem lub uczęszczać na zajęcia grupowe.

Oba formaty mają swoje plusy i minusy, więc zastanów się, co będzie dla Ciebie wygodniejsze i bardziej przydatne.

Prywatny korepetytor ma bardziej elastyczny grafik i może łatwiej dostosować się do Twoich potrzeb i celów, a lekcje indywidualne dają Ci więcej możliwości skupienia się na ćwiczeniach w mówieniu.

Jeśli nie czujesz się pewnie, mówiąc po angielsku, i czujesz się niekomfortowo, gdy musisz przemawiać w dużej grupie ludzi, dobry nauczyciel może okazać się bardzo pomocny w przezwyciężeniu Twoich obaw i wprowadzeniu Cię w świat komunikacji. Może to być pierwszy krok, jeśli ktoś wstydzi się mówić po angielsku.

Ten rodzaj nauki jest jednak droższy niż nauka języka angielskiego w grupie.

Jeśli jesteś otwarty, lubisz rywalizację i przebywanie z innymi ludźmi, czas na zajęcia językowe. Jest to stosunkowo niedrogie, a będziesz miał okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy, nie tylko od nauczyciela, ale także od innych uczniów.

Nauczysz się radzić sobie z wieloma sytuacjami, w których biorą udział więcej niż dwie osoby, a faktem jest, że większość sytuacji, z którymi się spotykamy, dotyczy więcej niż jednego rodowitego Anglika. Jednocześnie w dużej grupie Twoje osobiste potrzeby mogą zostać zepchnięte na dalszy plan.

  • Co jest najlepsze: lekcje online czy lekcje twarzą w twarz

Jeśli masz mało czasu, ciągle jesteś w pracy i masz tylko kilka wolnych godzin dziennie, to nauka online jest idealnym wyborem.

Musisz mieć niezawodny dostęp do Internetu.

Jeśli jednak uważasz, że nie da się zastąpić lekcji bezpośrednich, a fizyczna obecność nauczyciela jest bardziej efektywna, to może to być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

[subscription_form]

  • Jak mocne jest Twoje postanowienie: Dotrzymać czy złamać obietnicę

Jeśli już obiecałeś sobie, że będziesz się uczył angielskiego, dotrzymaj obietnicy.

Jeśli pojawią się okoliczności, które uniemożliwią Ci kontynuowanie nauki, nie obwiniaj się.

Jeśli nie możesz brać lekcji angielskiego z korepetytorem lub w grupie, czytaj książki, komiksy, czasopisma i blogi. Oglądaj filmy i słuchaj muzyki po angielsku.

Ale gdy tylko będziesz mógł uczyć się z nauczycielem, powtórz materiał, którego już się uczyłeś, aby był świeży w twojej głowie.

Jak myślisz, co jest najważniejsze w nauce angielskiego - własna motywacja, surowy nauczyciel czy naturalna zdolność językowa?

Zobacz