Tłumacz hiszpańskiego

Najszczęśliwsi, najsmutniejsi i najbardziej emocjonalni artyści muzyczni na brytyjskich listach przebojów

tlumaczeniahiszpanski.pl

Czy to rozweselając cię po ciężkim dniu, czy wprowadzając cię w imprezowy nastrój, muzyka jest w stanie zmienić nasze samopoczucie. Serwisy streamingowe, takie jak Spotify, sprawiają, że łatwiej jest wybrać piosenkę lub listę odtwarzania, która przemawia do konkretnego nastroju - nawet jeśli nie rozumiesz tekstu. Według jednego z badań, dzieje się tak dlatego, że muzyka może być jest uniwersalnie zrozumiała.

Ale czy niektórzy artyści są bardziej skłonni niż inni do wytwarzania określonego nastroju muzyki? Korzystając z narzędzia AI, które wykrywa poziom emocji w ludzkim głosie, przeanalizowaliśmy muzykę popularnych artystów w Wielkiej Brytanii, aby dowiedzieć się, którzy artyści są najszczęśliwsi, najsmutniejsi i najbardziej emocjonalni ze wszystkich.

Najszczęśliwsi artyści muzyczni z brytyjskich list przebojów, według rozpoznawania głosu przez AI

Rozpoczęliśmy nasze badanie od zebrania próbki muzyki wydanej przez najbardziej streamowanych artystów na brytyjskich listach przebojów Spotify w ciągu ostatniej dekady, w sumie 27 720 minut dźwięku. Muzyka każdego artysty została następnie przeskanowana za pomocą oprogramowania do rozpoznawania głosu AI, które wykrywa poziomy emocji w ludzkich głosach, a każda emocja jest reprezentowana przez wynik.

Aby znaleźć najszczęśliwszego artystę według jego muzyki, najpierw obliczyliśmy średni wynik szczęścia dla wszystkich artystów w naszej analizie. Mając średni wynik szczęścia, mogliśmy następnie znaleźć artystę, który uzyskał najwyższy wynik powyżej tego poziomu.

Nasza analiza wykazała, że Florence + The Machine brzmi szczęśliwiej niż jakikolwiek inny artysta w naszej analizie, zdobywając 31,4 na poziomie szczęścia, co jest 867,5% powyżej średniego poziomu szczęścia artystów. Ten wynik jest oparty na głosie Florence Welch w jej roli głównej wokalistki zespołu. Piosenkarka Anne-Marie zajmuje drugie miejsce, z wynikiem szczęścia 30,3 - 834,6% powyżej średniej.

Najsmutniejsi artyści muzyczni z brytyjskich list przebojów, według rozpoznawania głosu przez AI

Imagine Dragons jest najsmutniejszym artystą według naszej analizy AI muzyki zespołu. Głos głównego wokalisty Dana Reynoldsa uzyskał wynik 95,2 na smutku, co jest 131,5% powyżej średniego wyniku smutku wszystkich innych artystów w naszej analizie. Brytyjski artysta grime Ghetts jest drugim najsmutniejszym, z wynikiem 88,5 (115,2% powyżej średniego wyniku smutku).

Najwyżej notowani artyści dla innych rodzajów emocji z brytyjskich list przebojów

Chcieliśmy dowiedzieć się, którzy artyści uzyskali najwyższe powyżej średniej wyniki dla różnych emocji, które wykryło narzędzie do rozpoznawania emocji AI. Florence + The Machine i Imagine Dragons są odpowiednio najszczęśliwsi i najsmutniejsi spośród wszystkich artystów w naszej analizie.

Raper French Montana jest najbardziej rozgniewanym artystą w naszej analizie, jego głos zdobył 62,7 punktów w kategorii gniewu - 501,1% powyżej średniej oceny gniewu. Głos amerykańskiej piosenkarki Avy Max brzmi najbardziej przerażająco w jej muzyce, z wynikiem 97,3 (355,9% powyżej średniej), a głos Luisa Fonsi jest najbardziej pozbawiony emocji, zdobywając 73,3 punktów za neutralność (207,1% powyżej średniej neutralności).

Metodologia

Nasze badanie rozpoczęliśmy od stworzenia listy artystów najczęściej słuchanych w ciągu ostatniej dekady na brytyjskiej liście przebojów Spotify. Zebraliśmy 27 720 minut muzyki wydanej przez tych artystów i przeskanowaliśmy je za pomocą Vokaturi, oprogramowania do rozpoznawania emocji AI, które wykrywa poziom emocji w ludzkich głosach.

Każdemu artyście przypisano wynik dla każdej emocji (szczęście, smutek, złość, strach i neutralność) w zależności od dominacji danej emocji wykrytej w głosie artysty. Używając średniej punktacji dla każdej emocji dla wszystkich artystów w naszej analizie, mogliśmy następnie znaleźć poszczególnych artystów, którzy uzyskali najwyższe wyniki powyżej tych bazowych.

Zobacz