Tłumaczenia naukowe

Szybkie porady dotyczące narzędzi do autoryzacji e-kształcenia: Wyraźne vs. Zniewalające

tlumaczeniahiszpanski.pl

Od slajdów PPT po internetowe platformy szkoleniowe - dziś nasz zespół ekspertów daje Ci wgląd w kilka najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych do rozwoju eLearningu.

Jak tworzyć treści i tłumaczyć je dla różnych docelowych odbiorców? Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie w oparciu o Twoje potrzeby?

Dwa z najbardziej znanych narzędzi publikacji eLearningowych to Articulate Rise i Adobe Captivate. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją podobieństwa między nimi w zakresie ich wykorzystania, które wyniki należy wprowadzić do systemów zarządzania nauczaniem i funkcji interakcji. Być może jednak słyszałeś nieco więcej szumu na temat Articulate Rise ze względu na jego innowacyjne podejście do rozwoju w chmurze, w przeciwieństwie do tradycyjnego oprogramowania Captivate do pobrania. Najbardziej cenioną cechą Rise są jego możliwości współpracy online, które znacznie ułatwiają recenzję.

Jeśli jesteś już fanem rodziny Adobe, to warto zainwestować w Captivate. Jest ona dostępna jako aplikacja natywna, co oznacza, że musisz pobrać oprogramowanie na swoje urządzenia. Ma jednak również znane oblicze większości aplikacji Adobe, więc jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie Adobe wskakującym do eLearningu, może to być świetne narzędzie.

Według naszego zespołu, Articulate Rise jest łatwiejszy w użyciu. Działa jak strona WordPressa, a jeśli chodzi o tłumaczenia, wystarczy kilka kliknięć, aby wykonać eksport, aby uzyskać plik zawierający całą zawartość, który jest następnie wysyłany do tłumaczy. Jednak w przypadku plików wideo występuje istotny błąd: Rise nie jest obecnie w stanie obsługiwać zamkniętych napisów lub plików z napisami (.vtt lub .srt).

Z drugiej strony, Captivate spełnia wszystkie standardy dostępności, które deweloperzy mogą wykorzystać do tworzenia materiałów edukacyjnych opartych na audio, dodając transkrypty do kursu i kontrolując czas, czcionkę, kolor, itp.

Obie aplikacje oferują wiele opcji formatu quizu, które zapewniają duże zaangażowanie i zabawę dla uczących się. Deweloperzy muszą tylko stworzyć stronę z quizem, a następnie wybrać typ pytania i wypełnić informacje. Rise pozwala na mieszanie typów quizów na jednej stronie quizu i dodawanie informacji zwrotnych dla każdego pytania.

Jeśli chodzi o format eksportu, Rise ma mniej opcji w porównaniu z Captivate, ale pozwala na prostszy proces bez dodatkowych komplikacji dla programistów. Następujące formaty są potencjalnymi wyjściami Rise'a:

  • xAPI
  • SCORM
  • AICC

Adobe Captivate może publikować kursy online na różnych wyjściach, a podobnie jak Rise, kursy mogą być używane w większości urządzeń, takich jak komputery stacjonarne, tablety i telefony. Obsługuje zarówno systemy operacyjne Android jak i iOS, ale proces nie jest tak prosty jak w przypadku Rise i jest nieco bardziej skomplikowany.

Zobacz