Biuro tłumaczeń

Przewodnik dla początkujących: 7 kroków, które należy wykonać podczas tworzenia kursu eLearningowego

tlumaczeniahiszpanski.pl

Ten krótki przewodnik nie ma być wszechstronnym procesem krok po kroku, ale pomoże Ci rozpocząć proces burzy mózgów wymagany na początku tworzenia każdego kursu eLearningowego.

Od czasu, gdy po raz pierwszy termin eLearning został ukuty w 1999 roku przez Elliota Masie, jego użycie jako standardu dla szkoleń wzrosło wykładniczo. W czasach pandemii jest to jedyne rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne przekazywanie umiejętności pracownikom.

Zdecydowaliście się Państwo na przejście od tradycyjnych szkoleń prowadzonych przez instruktorów do eLearningu. Teraz, to są niektóre z pytań, na które musisz odpowiedzieć przed rozpoczęciem rozwoju lub transformacji swojego kursu w eLearning.

1. Jaki problem lub wyzwanie ma pokonać ten kurs? Innymi słowy, co chcesz, aby Twoi studenci wyszli z tego szkolenia po jego zakończeniu?
Jeśli uważasz, że eLearning jest po prostu wziąć swój PPT i umieścić niektóre interakcje w środku, należy pomyśleć jeszcze raz. Uczenie się we własnym tempie wymaga starannego planowania, a pierwszym krokiem jest zdefiniowanie tego, czego uczniowie MUSZĄ się nauczyć po ukończeniu kursu.

2. Czy znasz swoich słuchaczy? Czy Twoi uczniowie są na tyle przyzwyczajeni do eLearningu i znają się na komputerach, by poradzić sobie z technicznymi wyzwaniami? Innymi słowy, czy twoi słuchacze nadają się do nauki w ramach samodzielnego interaktywnego kursu, czy też powinieneś pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach, takich jak na przykład webinar online?

Co dalej?

3. Stwórz storyboard swoich treści. Posiadanie wizualnego zarysu pomaga uporządkować wszystkie elementy w ostatecznym projekcie.

4. Gdzie zamierzasz przechowywać ten kurs eLearningowy? Chcesz przetestować studentów na koniec i podjąć decyzję o szkoleniu w oparciu o wynik? Dobrym pomysłem jest dowiedzieć się, jaki LMS (Learning Management System) jest dla Ciebie najlepszy. Dostępne są proste rozwiązania, które są bezpłatne dla początkujących, ale chcesz mieć pewność, że będzie on służył Twoim potrzebom. Nie ma jednego narzędzia, które sprawdzi się dla wszystkich.

5. Zbuduj prototyp. Zapewni Ci to funkcjonalność całego kursu; możesz potrzebować wielu wersji, aby dowiedzieć się, co w końcu działa prawidłowo.

6. Stwórz kurs. Teraz, gdy Twój prototyp został zatwierdzony, czas zacząć projektować rzeczywisty kurs. ZAWSZE PAMIĘTAJ O ORYGINALNYCH CELACH NAUKI.

7. Opublikuj. Promuj. Oceniaj.

Pamiętaj o tych wszystkich krokach, a przy projektowaniu Twojego kursu eLearningowego będzie mniej frustracji i kosztów.

Zobacz