Tłumacz hiszpańskiego

Studium przypadku: Jak zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Preply pomogły mi w przeprowadzce do Nowego Jorku

tlumaczeniahiszpanski.pl

W mojej nowej pracy musiałem być w stanie wnieść więcej niuansów do moich rozmów. Teraz jestem spokojniejszy, kiedy biorę udział w dużych spotkaniach z innymi menedżerami, którzy pochodzą z Wielkiej Brytanii.

Z ponad 6-letnim doświadczeniem w Vermeg, Marc widział jak firma ewoluowała z siły na siłę. Niedawno, w związku z szybkim rozwojem, pojawiła się możliwość przeniesienia się do Nowego Jorku. Marc zwrócił się do swojego menedżera z propozycją pracy w "Wielkim Jabłku" i zgodzili się, że byłby to świetny ruch zarówno dla Marca, jak i Vermeg. Był tylko jeden problem: Marc nie był pewny swojej znajomości języka angielskiego.

Firma Marca zwróciła się do firmy Preply, która prowadzi firmowe programy szkoleń językowych wykorzystując korepetycje 1:1 za pośrednictwem czatu wideo. Korepetytorzy Marca stworzyli ustrukturyzowany plan nauki angielskiego dla rozwoju kariery, który łączył metodologię opracowaną przez ekspertów językowych, praktykę konwersacji w biznesowym języku angielskim oraz podejście skoncentrowane na uczniu. Plan ten był dostosowany do jego globalnej ścieżki kariery i rozwoju umiejętności językowych, które pomogłyby mu w osiągnięciu celów zawodowych na rynku globalnym.

Oto historia Marca, który opowiada o tym, jak przeniósł swoje umiejętności językowe i karierę na wyższy poziom dzięki lekcjom w Preply.

Dlaczego zdecydowałeś się na naukę języka angielskiego?

Powiedziałem mojemu szefowi, że chciałbym się przenieść do Nowego Jorku. Firma miała możliwości prowadzenia dodatkowej działalności w tym rejonie i potrzebowała kilku specjalistów od e-przelewów takich jak ja. Rozwijamy biznes w wielu różnych regionach, a menedżerowie często proponują nam możliwości przeniesienia się do oddziałów firmy w różnych lokalizacjach.

Razem z moim szefem wiedzieliśmy, że będę spotykał się z wieloma rodowitymi Anglikami, więc postanowiliśmy, że muszę poprawić swój angielski. Do mojej nowej pracy, musiałem być w stanie wnieść więcej niuansów do moich rozmów.

Czy znałeś już trochę angielski zanim wziąłeś lekcje na Preply?

Mówiłem po angielsku od dawna, ale zawsze był to "International English". Kiedy pracowałem w Rosji i w Turcji, wielu moich kolegów mówiło po angielsku, ale zwykle był to "zły" angielski, ponieważ w dyskusji nie było rodowitych Anglików.

Wcześniej nauczyłem się angielskiego, gdy byłem młody. Zacząłem się go uczyć jako nastolatek podczas pobytu w Belgii, mojej ojczyźnie, a także brałem kilka lekcji na uniwersytecie. W tym momencie miałem już całkiem niezły poziom podstawowy. Jednak spędziłem również dużo czasu pracując w Niemczech, więc przez kilka lat skupiałem się na nauce niemieckiego. Podczas pierwszych lat pracy w firmie całkowicie przestałem uczyć się angielskiego i skupiłem się na niemieckim.

W mojej nowej pracy pracujemy w języku angielskim, więc dużo piszemy po angielsku i organizujemy wiele spotkań w języku angielskim. Mam też trochę kontaktu z fachowcami z Wielkiej Brytanii. Nauczyłem się tego języka dawno temu! Musiałam uzupełnić pewne braki i stać się bardziej płynna.

Poprosiłem o szkolenie z języka angielskiego. Po pewnym czasie otrzymałem e-mail z działu szkoleń, w którym napisano "tak, twoje szkolenie zostało zaakceptowane, musisz tylko połączyć się z Preply". Nigdy wcześniej nie słyszałem o Preply, więc musiałem się temu przyjrzeć. Pomyślałem. "Nie jestem taka młoda, nie jestem specjalistką od odnajdywania się na takiej nowej platformie...".

Jak korepetycje z angielskiego pomogły w rozwoju Twojej kariery?

Na początku przyzwyczajenie się do Preply zajęło mi trochę czasu. Pierwszą czynnością, jaką wykonałam w aplikacji, był test określający mój poziom znajomości języka angielskiego. To było naprawdę przyjemne i łatwe, więc to rozpoczęło wszystko w satysfakcjonujący sposób. Potem dopiero umówiłem się na pierwszą lekcję z nauczycielem.

Cieszę się z lekcji z korepetytorami, których miałem. Mój pierwszy korepetytor Preply nauczył mnie, jak rozmawiać po angielsku. Mogę mówić o IT - to dla mnie łatwe - ale kiedy przechodzę na inny temat, mam pewne trudności z mówieniem. Rozmawiała ze mną i czasami mnie poprawiała, więc wziąłem z nią pięć lekcji. Dyskusja była bardzo interesująca, ale w końcu zapragnąłem bardziej akademickiego podejścia. Postanowiłem spróbować z nowym nauczycielem. Drugi nauczyciel, którego znalazłem, przejrzał ze mną test Preply, pomógł mi z moją wymową i poprawiał mnie częściej, więc było to bardzo interesujące.

Główną zaletą nauki z Preply jest elastyczność, ponieważ miałem duży problem ze znalezieniem czasu na naukę w czasie moich licznych spotkań. Jestem w stanie sama zaplanować lekcje. Czasami mam plany, więc zmieniam lekcję kilka dni wcześniej. Moim priorytetem jest przecież zawsze znalezienie czasu dla moich klientów.

Jakie są niektóre z dotychczasowych rezultatów?

Staram się utrzymać intensywność w nauce, nigdy nie używam Preply przez mniej niż dwie godziny w tygodniu. Musisz utrzymać to tempo, tę częstotliwość, ponieważ wtedy widzisz bardzo szybką poprawę każdego dnia. Widzisz, że twoje umiejętności wracają - zmieniasz swój umysł, aby mówić lepiej po angielsku.

Teraz, jestem spokojniejszy, gdy biorę udział w dużych spotkaniach z innymi menedżerami, którzy pochodzą z Wielkiej Brytanii. Kiedy mówię, wiem, że mój angielski nie jest zły, więc mam więcej pewności siebie. Jestem rozumiany i wiem, na które słowa i zwroty zwracać uwagę przy wymowie. Miesiąc temu trudno było mi przeczytać artykuł, ale teraz mogę to zrobić, ponieważ pamiętam o wiele więcej słów.

Jestem prawie przekonany, aby zapłacić za moje dzieci, aby korzystać z tego rodzaju aplikacji. Jest w pełni elastyczna, w pełni otwarta. Używasz swojego budżetu jak chcesz, możesz określić jakiego nauczyciela chcesz. Dostępnych jest mnóstwo korepetytorów - np. to niemożliwe nie znaleźć nauczyciela, który pomoże Ci poprawić Twój angielski!

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś obecnie w trakcie poszukiwania pracy, masz przed sobą rozmowę kwalifikacyjną i chciałbyś zwiększyć swoje umiejętności prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, czy też rozważasz zmianę miejsca pracy w swojej obecnej firmie, doświadczony, spersonalizowany korepetytor może zdziałać cuda dla Twojej kariery. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest jednym z najcenniejszych dóbr zawodowych na rynku pracy, a teraz możesz budować te umiejętności w zaciszu własnego domu i według własnego harmonogramu.

Szybko naucz się płynności dzięki zajęciom 1 na 1

Zacznij mówić po angielsku od pierwszej lekcji dzięki korepetycjom online. Ceny od 5 dolarów za godzinę.

  • Przeglądaj korepetytorów
  • 1456 recenzji, "Doskonale"

Zobacz