Tłumacz hiszpańskiego

16 Gry i zabawy związane z nauką języków obcych

tlumaczeniahiszpanski.pl

Najlepszym sposobem na naukę nowego języka jest uczynienie z niej zabawy. Im więcej radości sprawia Ci to, co robisz, tym większe prawdopodobieństwo, że zachowasz informacje. Wiele popularnych gier może być wykorzystanych do nauki nowego języka, niezależnie od tego, czy jest to Hiszpański, Niemiecki, francuskilub chińskie.

Istnieją gry językowe dla wszystkich grup wiekowych. Stworzyliśmy materiały do druku, które pomogą Ci rozpocząć podróż do nauki języka.

1. Charades

Charades to gra pantomimiczna, w którą możesz grać używając tylko swojej twarzy i ciała. Ruchy ciała i mimika twarzy dostarczają graczom wskazówek, które pozwalają odgadnąć, co chcesz powiedzieć. Może to być słowo, zwrot, tytuł filmu, imię osoby - praktycznie wszystko. Możesz zaadaptować szarady tak, aby gracze odpowiadali w języku, którego się uczysz, co może pomóc w budowaniu słownictwa.

2. Bingo

Możesz wykorzystać popularną grę Bingo używając kart w języku, którego się uczysz. Stworzyliśmy warianty angielskie, hiszpańskie i francuskie. Każdy język zawiera karty w wielu tematach, takich jak ubrania i zwierzęta.

Aby gra była bardziej wymagająca, osoba wywołująca Bingo może wypowiadać słowa w języku angielskim, a grający muszą zidentyfikować termin w języku, którego się uczą. Na przykład słowo "serwetka" po angielsku będzie dopasowane do "serwetki" po francusku.

3. Pictionary

Pictionary jest podobny do szarad, z tym że wskazówki są losowane. Zapisz ludzi, miejsca, zwierzęta, przedmioty i wydarzenia w języku, którego ty i twoja grupa chcecie się nauczyć.

Grupa powinna zostać podzielona na zespoły. Kiedy nadejdzie czas gry, gracz z każdej drużyny dostanie kilka sekund, aby spojrzeć na słowo i zacząć rysować. Celem jest szybkie i dokładne narysowanie przedmiotu, tak aby gracze z twojej drużyny mogli odgadnąć, co rysujesz, zanim zrobi to druga drużyna. Flashcards mogą być pisane i zgadywane w języku, którego się uczysz.

4. Gra w dopasowywanie

Wytnij karty z każdej strony do druku i dopasuj angielskie słowo do jego tłumaczenia.

Jeśli chcesz zagrać z twistem, wybierz się na polowanie na poszukiwaczy przedmiotów wymienionych na kartach i oznacz każdy znaleziony przedmiot odpowiednim słowem.

Możesz również użyć tych kart do gry w memory. Połóż każdą kartę zakrytą na stole. Kiedy przyjdzie Twoja kolej, odwróć dwie karty rewersem do góry. Jeśli zakryte karty nie są pasującymi słowami, odwróć je z powrotem i pozwól następnej osobie przejść. Celem jest zapamiętanie, gdzie znajduje się każda karta. Jeśli odwrócisz pasujące karty, zatrzymujesz parę.

5. Spaceman

Ta gra wymaga co najmniej dwóch graczy. Pierwszy gracz myśli o jakimś słowie. Następnie rysuje statek kosmiczny unoszący się nad ziemią i dodaje obok niego puste linie dla każdej litery wybranego słowa.

Pozostali gracze zgadują litery, próbując dowiedzieć się, jakie słowo wybrał gracz pierwszy. Za każdym razem, gdy się pomylą, gracz pierwszy rysuje część figury patyczaka pod statkiem kosmicznym. Najpierw głowę, potem ciało, rękę, nogę itd.

Gracze kolejno odgadują litery, aż do momentu, gdy zagadka zostanie rozwiązana lub obrazek przedstawiający osobę zabieraną w kosmos zostanie uzupełniony. Jeśli tak się stanie, gracz pierwszy wygrywa.

Ta gra może być łatwo dostosowana poprzez wywoływanie słów lub fraz w języku, którego próbujesz się nauczyć. Może pomóc ci nauczyć się, jak różne słowa są pisane i wymawiane, ponieważ musisz wypowiedzieć poprawną odpowiedź, gdy już myślisz, że ją znasz.

6. Nazwij ten przedmiot

Ta gra jest świetna dla osób uczących się języka, które pracują nad swoim słownictwem. Wszystko, co muszą zrobić, to zakreślić ikonę związaną ze słowem na górze każdego pola. Bardziej zaawansowani uczniowie mogą spróbować oznaczyć wszystkie ikony w pudełku i zobaczyć, ile z nich znają!

Ćwiczenia do nauki nowego języka

Nie musisz rywalizować, aby nauczyć się nowego języka. Jest wiele zajęć nie wymagających rywalizacji, które mogą być równie zabawne i równie pomocne. Oto kilka z nich:

7. Przedstaw przyjaciela

Dwóch przyjaciół może przeprowadzić rozmowę i przedstawić się wzajemnie w języku, którego się uczą. Ćwiczą używanie zwrotów takich jak "Miło cię poznać", "Chciałbym, żebyś poznał...", "Czy poznałeś...?", jak również identyfikowanie słów takich jak zawód osoby, gdzie ta osoba mieszka i skąd możesz ją znać.

8. Obejrzyj film z napisami

Filmy z napisami mogą być świetnym narzędziem do nauki języka, ponieważ możesz usłyszeć słowa wypowiadane w języku, którego się uczysz, czytając je na ekranie. To pomaga nie tylko w słownictwie, ale i w wymowie. Dzięki nowoczesnej technologii możesz nawet przewinąć film do tyłu, aby obejrzeć/posłuchać kluczowych kwestii, których chcesz się nauczyć wielokrotnie.

Znane filmy z angielskimi napisami to m.in. Życie jest piękne (włoski), Przyczajony tygrys, ukryty smok (mandaryński), Amélie (francuski), oraz Pan's Labyrinth (hiszpański).

9. Słuchaj muzyki i czytaj teksty piosenek

Słuchanie muzyki w języku, którego się uczysz, może pomóc ci opanować wymowę i nauczyć się śpiewać w tym języku, jak również mówić. Aby zrozumieć, co śpiewasz, sprawdź w Internecie teksty piosenek i ich tłumaczenia. Jeśli jesteś biegły w danym języku, sprawdź się, zgadując tłumaczenie, a następnie sprawdź je dwukrotnie.

10. Mad Libs

Mad Libs to gra polegająca na zastępowaniu słów, w którą mogą grać dwie lub więcej osób. Jest to świetna gra rodzinna na długie przejażdżki samochodem, ale może również pomóc w opanowaniu części mowy podczas nauki nowego języka.

Książki z grami Mad Libs są dostępne online lub w sklepach, ale można też wymyślać własne historie. Gra tworzy ramy narracyjne, pozostawiając kilka miejsc otwartych dla przypadkowych słów. Czytelnik woła do innych graczy o konkretną część mowy lub przedmiot, aby wypełnić każde puste miejsce, co może stworzyć kilka zabawnych historii, gdy skończysz.

Gra może pomóc uczącym się języka rozróżniać czasowniki, przymiotniki, rzeczowniki, zaimki, rzeczowniki właściwe, przysłówki, spójniki i tak dalej. Wypróbuj nasz arkusz ćwiczeń lub napisz własny.

11. Przeczytaj wybraną książkę

Czytanie pomoże Ci rozpoznać słowa w innym języku i osadzić je w kontekście. Możesz nawet chcieć czytać na głos, aby ćwiczyć wymowę. Możesz wybrać książkę napisaną dla rodzimych użytkowników języka lub, jeśli to zbyt trudne, zagłębić się w tę przeznaczoną dla uczących się języka. Inną opcją są komiksy, a niektóre książki są napisane z tłumaczeniami obok siebie (tekst równoległy) na przykład w języku angielskim i hiszpańskim.

12. Ćwiczenia w pisaniu dziennika

Osoby uczące się języka mogą pracować nad swoimi umiejętnościami w zakresie języka pisanego pisząc kilka zdań dziennie w dzienniku. Wpisy nie muszą być długie. Po prostu mów o tym, co robiłeś w ciągu dnia, jak się czujesz lub jakie są twoje cele w języku obcym, którego się uczysz. Jest to dobry sposób na ćwiczenie codziennego języka, którego będziesz mógł używać w typowych rozmowach.

Gry planszowe do nauki języka

Staromodne gry planszowe również mogą pomóc Ci w nauce i ćwiczeniu umiejętności językowych. Możesz je znaleźć w lokalnym sklepie, kupić online, a nawet wypożyczyć w niektórych bibliotekach. Poniżej znajduje się kilka przykładów.

13. Scrabble

Ta klasyczna gra nagradza graczy za tworzenie słów z wybranych płytek literowych wyciągniętych z woreczka. Im więcej słów znasz, tym lepszy jest twój wynik, więc jesteś nagradzany za budowanie słownictwa. Scrabble są również dostępne w różnych językach, z różnymi wartościami liter odpowiadającymi ich użyciu w języku angielskim, hiszpańskim itp.

14. Kloo

Kloo to gra zaprojektowana specjalnie dla osób uczących się języków obcych. Przeznaczona dla 1-4 graczy w wieku od 8 lat, zawiera planszę do gry i setki kolorowych kart, które pomagają tworzyć zdania. Można grać w 16 różnych gier, w tym w wersję klasyczną: Gracze zdobywają po jednym punkcie za każdą zagraną kartę w tworzeniu zdań.

Gry można rozstrzygnąć poprzez dotarcie do "domu" (Paryż w wersji francuskiej, Madryt w wersji hiszpańskiej) na planszy gry lub zgromadzenie ustalonej liczby punktów.

Kloo posiada również wskazówki językowe. Jest dostępna dla osób uczących się francuskiego, hiszpańskiego, angielskiego i włoskiego, i można kupić pakiety kart lub pakiety, które zawierają plansze do gry. Hiszpańskie i francuskie gry są dostępne za 40 dolarów każdy na Amazon.

15. Pokojowe Królestwo Hiszpańskie Bingo

Peaceable Kingdom Spanish Bingo to gra planszowa dla osób, które chcą nauczyć się języka hiszpańskiego. Jest dostępny na Amazon za 13 dolarów. nowe rundy wprowadzają nowe pozycje słownictwa, takie jak artykuły odzieżowe, jedzenie i przedmioty gospodarstwa domowego. Gra jest dostarczana z planszami do bingo i torbą zawierającą okrągłe żetony.

Sięgasz do torby i wyciągasz żeton hiszpańskiego słowa z obrazkiem znaczenia po przeciwnej stronie. Jeśli masz pasujące słowo, umieść je na swojej karcie. Do Bingo potrzebne są cztery z rzędu.

16. Gra karciana AGO

Ta gra Q&A jest narzędziem do nauki języka francuskiego w zabawny sposób. Składa się z talii 54 kart. Każda z 36 prostych kart z pytaniami nosi kolorowy obrazek wraz z pytaniem w języku francuskim, np. "Quelle est ta couleur préférée?" (Jaki jest twój ulubiony kolor?), wraz z podpowiedzią, aby odpowiedzieć na pytanie, wypełniając puste miejsce odpowiednim słowem. Dodatkowo, w grze znajduje się 18 kart akcji.

Gracze spędzają równe ilości czasu na zadawaniu i odpowiadaniu na pytania w losowej kolejności.

AGO jest dostępna za około 13 dolarów na Amazon.

Uczyń naukę języka zabawą

Jeśli chcesz nauczyć się nowego języka lub podszlifować swoje umiejętności, masz do dyspozycji wiele opcji, m.in. korepetytorzy językowi.

Jeśli nie jesteś typem konkurencyjnym, możesz skorzystać z działań takich jak oglądanie filmów z napisami, czytanie komiksów lub słuchanie muzyki. Niezależnie od tego, jaką metodę nauki preferujesz, istnieją zabawne sposoby, aby zaznajomić się z nowym językiem i nabrać w nim płynności. Wybierz to, co jest dla Ciebie najlepsze i zacznij się uczyć!

Zobacz