Tłumacz hiszpańskiego

10 najlepszych aplikacji i stron internetowych do wymiany językowej [aktualizacja 2022]

tlumaczeniahiszpanski.pl

Jeśli chcesz pewnie mówić w nowym języku, powinieneś mieć jak najwięcej praktyki w mówieniu. Każdy, kto opanował drugi język, wie, że to prawda. Jest to praktycznie jedyny "trik" na szybszą naukę języka, który rzeczywiście działa!

Jeśli jednak uczysz się języka, który nie jest zbyt często używany w Twoim miejscu zamieszkania, możliwości ćwiczenia prawdopodobnie nie pojawiają się zbyt często. Rozwiązaniem dla wielu osób jest zainwestowanie trochę czasu w wymianę językową online. Jeśli jeszcze nie spróbowałeś, to właśnie przegapiłeś!

Oto nasze propozycje dziesięciu najlepszych platform, dzięki którym znajdziesz idealnego kolegę językowego i dowiesz się, dlaczego wymiana językowa jest tak skuteczna.

Co to jest aplikacja lub strona internetowa do wymiany językowej?

Koncepcja wymiany językowej jest bardzo intuicyjna. Polega na tym, że znajdujesz osobę, która uczy się Twojego języka ojczystego i oferujesz jej pomoc. W zamian ona pomaga Ci w nauce swojego języka. Tradycyjnie wymiana językowa to rozmowa składająca się z dwóch części. W jednej połowie rozmawiasz w swoim języku ojczystym, aby Twój partner mógł ćwiczyć swoje nowe umiejętności. W drugiej połowie rozmawiasz w języku ojczystym partnera i ćwiczysz swoje nowe umiejętności. Wymaga to zaufania, dyscypliny i pewnej dozy cierpliwości. Zamieniacie się rolami ucznia i nauczyciela; oboje powinniście czuć się komfortowo, będąc osobami odpowiedzialnymi!

Wymiany językowe nie są niczym nowym - być może Twoi rodzice i dziadkowie robili je w szkole, pisząc listy do uczniów z innego kraju. Nie trzeba jednak dodawać, że Internet bardzo je zmienił.

Istnieje przytłaczająca liczba różnych platform internetowych umożliwiających znalezienie idealnego partnera do wymiany językowej. Co zabawne, wiele z nich przypomina aplikacje randkowe. Podobnie jak w przypadku aplikacji randkowych, musisz wiedzieć, czego szukasz, aby znaleźć odpowiednią dla siebie aplikację lub stronę internetową. Czy chcesz prowadzić luźne rozmowy tekstowe o niczym konkretnym? Czy szukasz poważnego studenta, z którym mógłbyś rozmawiać przez Skype'a i który byłby surowy w ocenie twoich błędów? A może Twój idealny partner na wymianę chciałby dzielić z Tobą naukę przez długi czas, wysyłać ręcznie pisane listy i być może pewnego dnia przyjechać do Twojej rodziny? Żadna z tych możliwości nie jest nierealna. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju partnerstwa szukasz, na jednej z tych stron internetowych możesz je nawiązać.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Najlepsze aplikacje i strony internetowe do wymiany językowej w 2022 roku

To może wymagać trochę odwagi, aby wystawić się na widok publiczny i porozmawiać z nieznajomym. Odpowiednie środowisko online może znacznie złagodzić tę niezręczność! Oto nasze recenzje dziesięciu najlepszych aplikacji i stron internetowych do wymiany językowej. Nie są one uporządkowane w szczególnej kolejności - wybór zależy od tego, czego oczekujesz od tego doświadczenia.

 • HelloTalk: Najlepsza z uwagi na innowacyjne narzędzia
 • Tandem: Najlepsza na szybki początek
 • Bilingua: Najlepsza dla spersonalizowanego dopasowania
 • MyLanguageExchange: Najlepsza dla długoterminowych połączeń
 • The Mixxer: Najlepszy do rozmów przez Skype
 • Speaky: Najlepszy do natychmiastowej wymiany językowej
 • Meetup: Najlepszy do wymiany językowej w cztery oczy
 • Reddit: Najlepszy dla społeczności zajmujących się wymianą językową
 • Facebook: Najlepszy dla grup prywatnych
 • Preply: Najlepszy do ćwiczeń z ekspertami językowymi

Dowiedz się więcej o stronach wymiany językowej w 2021 roku i wybierz odpowiednią dla siebie opcję!

1. HelloTalk

Najlepsze pod względem innowacyjnych narzędzi

W 2020 roku HelloTalk jest królem aplikacji do wymiany językowej. A przynajmniej członkiem rodziny królewskiej. Ma ponad 18 milionów użytkowników - to ponad dwa razy tyle, co populacja Nowego Jorku! Jeśli nie chcesz czytać całej tej listy, po prostu pobierz HelloTalk i przejdź stamtąd.

Nowi użytkownicy wypełniają profil, a aplikacja sugeruje podobne profile osób, z którymi mógłbyś nawiązać kontakt. Funkcja czatu jest bardzo rozbudowana: możesz wysyłać zdjęcia, emojis i doodle do swoich nowych partnerów językowych. Kiedy już zdobędziecie wzajemne zaufanie, możliwe jest nawet wysyłanie wiadomości głosowych i wykonywanie połączeń telefonicznych za darmo! Darmowa wersja HelloTalk będzie wystarczająca dla większości uczących się, ale możesz ustawić tylko jeden język docelowy. Jeśli chcesz opanować kilka języków naraz, rozważ wykupienie abonamentu.

Jednym z odwiecznych problemów związanych z wymianą językową jest to, że uczący się nie wiedzą, kiedy zmienić język. HelloTalk posiada przydatną funkcję, która zapobiega niezręcznościom związanym z próbą zachowania ścisłości w rozmowie z nieznajomym. Jeśli włączysz "tryb wymiany językowej", będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy nadejdzie czas na zmianę języka. Przy tak dużej liczbie użytkowników, którzy przechodzą przez HelloTalk, jest on nieco bardziej odpowiedni dla tych, którzy chcą swobodnie rozmawiać, niż dla bardziej rozwiniętej wymiany językowej. Jednak HelloTalk zasługuje na swoją świetną reputację.

Lubisz wygodę nauki angielskiego w telefonie? Sprawdź nasz artykuł o 15 najlepszych aplikacjach do nauki angielskiego: Speaking, Writing & More (2021).

2. Tandem

Najlepszy na szybki początek

Podobnie jak HelloTalk, Tandem jest bardzo aktualną aplikacją do wymiany językowej z milionami użytkowników. Jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja językowa Tandem, która została nazwana Tinderem aplikacji do wymiany językowej. Ale nie pozwól, aby Cię to zniechęciło: większość osób jest tu po to, aby się uczyć. Po wypełnieniu krótkiego profilu, do Twojej skrzynki odbiorczej szybko zacznie napływać mnóstwo wiadomości.

Przy tak dużej liczbie użytkowników może być trudno skupić się na jednej rozmowie w danym momencie lub wyjść poza powierzchowne tematy, ale aplikacja jest bardzo ładna i łatwa w nawigacji. Można zostawiać opinie o innych użytkownikach, co sprawia, że relacje między uczniami są bardziej profesjonalne, a nie przypominają aplikacji randkowej. Możesz wysyłać notatki głosowe lub prowadzić wideorozmowy, ale nie ma tu zbyt dużej kultury robienia tego, ponieważ większość interakcji odbywa się pod wpływem chwili. Dostępna jest przydatna funkcja "popraw tę wiadomość", dzięki której można pomóc partnerowi bez przerywania rozmowy.

Jeśli chcesz cieszyć się wymianą językową za pośrednictwem zgrabnej, aktualnej aplikacji do obsługi wiadomości, Tandem jest świetną opcją.

3. Bilingua

Najlepsze dla spersonalizowanego dopasowania

Niektóre aplikacje do wymiany językowej pozwalają (cyfrowo) spotkać się z pozornie nieskończoną listą osób uczących się. Może się zdarzyć, że wyślesz "cześć, jak się masz?" do kilkudziesięciu nieznajomych, ale rzadko nawiążesz z jedną osobą na tyle głęboką więź, by spróbować pogłębionej rozmowy.

Dużą zaletą Bilingua jest to, że łączy nowoczesny interfejs z pomocą w znalezieniu "tego jedynego". Co w tym przypadku oznacza kompatybilnego kolegę, z którym można wymieniać się umiejętnościami w perspektywie średnioterminowej. Ta darmowa aplikacja do wymiany językowej wykorzystuje algorytm dopasowujący osoby uczące się do siebie na podstawie ich osobowości, poziomu języka i tego, o czym chcą rozmawiać.

Tak, brzmi to jak aplikacja randkowa, ale fani twierdzą, że dzięki niej zaoszczędzili czas na zawężaniu listy setek potencjalnych kolegów do nauki. Niektórzy użytkownicy uważają, że aplikacja ma zbyt wiele błędów, zwłaszcza gdy próbują pisać po mandaryńsku. Warto jednak spróbować, aby przekonać się, czy sprawdzi się w Twoim przypadku.

4. MyLanguageExchange

Najlepsza dla długoterminowych znajomości

Strona MyLanguageExchange wygląda na starszą niż samo pojęcie języka, ale nie daj się zniechęcić. Chociaż nikt nie aktualizował strony od połowy lat 2000, MyLanguageExchange jest prężnie działającą siecią osób uczących się, do której codziennie dołączają nowi członkowie.

Jest to prosta baza danych osób poszukujących wymiany językowej, z kolumnami na krótką biografię i szczegółowe informacje o tym, czego szukają. Jeśli krzykliwe aplikacje, takie jak Tandem czy HelloTalk, nadają się do krótkotrwałych rozmów z wieloma nieznajomymi, MyLanguageExchange jest ich przeciwieństwem. Kiedy już nawiążesz z kimś kontakt, typowe jest przejście do alternatywnej formy komunikacji, takiej jak e-mail, Skype czy WhatsApp. Kumple do nauki bardzo szybko zamieniają się w "nowych przyjaciół".

Jest to serwis wymiany językowej dla tych, którzy uwielbiali wymiany językowe w szkole średniej. Na tej stronie możesz spotkać kogoś, kto stanie się częścią twojego życia na długi czas. Osobę, z którą możesz rozmawiać przez Skype przez wiele lat, a w końcu przelecieć pół świata, aby się spotkać. Uczniowie, którzy są przyzwyczajeni do anonimowości i natychmiastowości nowoczesnych aplikacji, mogą uznać to za nieco przerażające, a nawet potencjalnie niebezpieczne. Zależy to od tego, czego szukasz i jak bardzo chcesz się dzielić sobą.

5. Mieszalnik

Najlepsze do rozmów przez Skype'a

Dużą zaletą aplikacji do wymiany językowej jest w teorii to, że dzięki nim możesz rozmawiać z rodzimym użytkownikiem języka docelowego. Jednak w praktyce większość aplikacji językowych opiera się na usługach komunikatorów. W praktyce jednak większość aplikacji językowych opiera się na komunikatorach, więc tak naprawdę ćwiczysz pisanie, a nie tak ważne mówienie.

Mixxer to strona internetowa, której celem jest rozwiązanie tego problemu. Użytkownicy muszą od razu połączyć się ze swoimi kontami w Skype. Można oczywiście wysyłać wiadomości do innych uczniów, zanim rozpocznie się z nimi wideoczat, ale jest to strona dla osób, które szukają praktyki mówienia na żywo, a nie kogoś do pisania tekstów.

Został on stworzony przez nauczyciela języka japońskiego z college'u w Pensylwanii w USA. Z jednej strony oznacza to, że strona jest prowadzona bez budżetu. Oznacza to, że nie jest w stanie przyciągnąć milionów użytkowników ani zmusić ich do profesjonalnego zachowania. Z drugiej strony, została stworzona wyłącznie na potrzeby studentów języków obcych, bez celów biznesowych, które miałyby być priorytetem. Dostępne są nawet darmowe startery konwersacyjne, które pomagają użytkownikom produktywnie zorganizować swoje sesje.

Czy nie czujesz się komfortowo, wchodząc na wideoczat bez uprzedniego sprawdzenia partnera do wymiany językowej? Jeśli tak, to jest to zrozumiałe i ta strona może nie być dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś gotów podjąć niewielkie ryzyko, ta strona może okazać się zaskakującym zwycięzcą.

6. Szybka

Najlepsza do natychmiastowej wymiany językowej

Jeśli chcesz w ciągu najbliższych pięciu minut wysłać wiadomość do native speakera, możesz to zrobić dzięki Speaky. Po ustawieniu swoich zainteresowań, zobaczysz ekran z kafelkami użytkowników online uczących się Twojego języka. Możesz wysłać wiadomość do każdego, a każdy może wysłać wiadomość do Ciebie. Istnieje możliwość ukrycia swojego profilu przed osobami płci przeciwnej. Jeśli jesteś kobietą, prawdopodobnie warto to zrobić na wszelki wypadek!

W tej chwili użytkownicy nie mogą rozmawiać na czacie wideo ani dzwonić do siebie nawzajem, więc jeśli szukasz praktyki w mówieniu, powinieneś poszukać gdzie indziej. Niektórzy studenci uważają, że aplikacja działa błędnie, twierdząc, że bez powodu usuwa ich wiadomości. Aplikacja ma jednak wielu użytkowników, więc zawsze znajdzie się ktoś, komu można przekazać wiadomość w czasie rzeczywistym, kiedy tylko to "właśnie teraz" się zdarzy.

7. Meetup

Najlepszy do wymiany językowej w cztery oczy

Wysyłanie SMS-ów do nowych znajomych to świetna praktyka, ale prawdziwe spotkanie z osobami mówiącymi płynnie to już coś! Jeśli masz możliwość podróżowania do dużych miast, warto wybrać się na osobistą wymianę językową, nawet jeśli jesteś zdenerwowany. Meetup to strona internetowa umożliwiająca planowanie spotkań nieznajomych osób wokół wspólnych zainteresowań. Serwis jest bardzo obecny w Europie i obu Amerykach, a wymiana językowa jest jedną z najpopularniejszych kategorii wydarzeń.

Możesz wyszukiwać według miasta i języka. Spotkania są zazwyczaj bezpłatne lub tanie i często odbywają się w barze, kawiarni lub parku. Czasami w ramach wymiany organizowane są zajęcia rozrywkowe, takie jak lekcje tańca lub kręgle, aby uczniowie mieli o czym rozmawiać. Oczywiście możliwości zależą od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujesz, ale jeśli uczysz się języka kraju, do którego właśnie się przeprowadziłeś, to na co czekasz? Nie pozwól, by strach Cię powstrzymał - wszyscy inni będą w takiej samej sytuacji jak Ty!

8. Reddit

Najlepiej w społecznościach wymiany językowej

Jeśli podoba Ci się pomysł znalezienia jednego, długoterminowego kolegi do nauki w ramach wymiany językowej, ale nie lubisz staroświeckich stron internetowych, to "pierwsza strona Internetu" może być zaskakująco dobrym wyborem. Reddit ma kilka bardzo dziwnych zakątków, ale jest tam też prężnie działające forum na prawie każdy temat, a nauka języków nie jest tu wyjątkiem. Reddit sam w sobie nie jest zbyt odpowiedni do organizowania wymian językowych, ale możesz łatwo znaleźć innego studenta, z którym mógłbyś się połączyć w parę, a następnie zorganizować z nim wymianę za pomocą czatu wideo na innej platformie.

Ponieważ ludzie używają Reddita do omawiania różnych niszowych zainteresowań, będziesz mógł dokładnie sprawdzić, czym jeszcze interesuje się Twój partner językowy, zanim zaakceptujesz jego prośbę o naukę. Jest to kolejna opcja, którą warto rozważyć!

9. Facebook

Najlepsze dla grup prywatnych

Jeśli Reddit nie jest dla Ciebie, ale podoba Ci się pomysł znalezienia partnera do wymiany językowej poprzez istniejące sieci kontaktów, Facebook może być idealnym rozwiązaniem. Na Facebooku istnieją prywatne grupy dotyczące niemal wszystkiego, więc spróbuj wpisać w pasku wyszukiwania "[Twój język ojczysty] na [Twój język docelowy] wymiana językowa". Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam osoby w takiej samej sytuacji jak Ty.

Najlepszą rzeczą w szukaniu kolegów do nauki przez Facebooka jest to, że zazwyczaj możesz zobaczyć ich sympatie, opinie i zdjęcia z wakacji, zanim zdecydujesz się nawiązać z nimi kontakt. Po dodaniu kogoś do znajomych, jak wszyscy wiemy, Facebook pozwala na czat, telefon i wideorozmowę. To prawie tak, jakby został stworzony do wymiany językowej!

Grupy te zapewniają również coś, o czym nie wiedziałeś, że jest Ci potrzebne - grupę osób uczących się języka, z której możesz czerpać wsparcie. Jakkolwiek głupio to brzmi, widok memów pojawiających się w Twoim kanale na tematy takie jak "Rzeczy, które wiesz tylko wtedy, gdy jesteś Anglikiem próbującym nauczyć się arabskiego" może być naprawdę bardzo pokrzepiający! I motywujące, jeśli często odkładasz naukę na później, przeglądając Facebooka....

10. Preply

Najlepiej ćwiczyć z ekspertami językowymi

Dobra, złapaliście nas... to nie jest strona do wymiany językowej. Preply to platforma umożliwiająca znalezienie korepetytora online do prowadzenia zajęć 1 na 1 z niemal każdego języka.

Wysłuchaj nas: bez wątpienia wymiany językowe są fantastycznym sposobem na poprawę umiejętności mówienia w drugim języku. Ale mogą być również niezwykle frustrujące.

W najlepszym wypadku, podczas każdej wymiany językowej uczysz się tylko przez połowę czasu. Lepsze to niż nic, ale jest nieefektywne. Nie ma też gwarancji, że znajdziesz partnera do wymiany, który jest dobrym nauczycielem, a jest to bardzo rzadka umiejętność, na którą można się natknąć. Znalezienie świetnego partnera językowego może być zniechęcającym procesem prób i błędów. To historia o tym, jak wystawiasz się na próbę, próbujesz nawiązać znaczące kontakty, ale ciągle jesteś rozczarowany (to ostatnia analogia do randek internetowych w tym artykule, obiecujemy!).

Preply jest o wiele bardziej efektywnym sposobem na zdobycie praktyki w przemawianiu. Sesje wymagają o wiele mniej poszukiwań (i prowadzą do mniejszego bólu serca). Jeśli bierzesz lekcje 1 na 1 z korepetytorem Preply, możesz rozmawiać tylko w języku docelowym i skupić się na umiejętnościach, które chcesz ćwiczyć.

Dzięki cenom zaczynającym się od 5 dolarów za godzinę, korepetycje nie muszą być drogie. Pomyśl, ile ludzie zwykle wydają na zajęcia grupowe, podczas których nie skupiają się wyłącznie na swoich postępach! Wiele osób uważa, że jest to opłacalna alternatywa dla czasu i nieefektywności, które mogą kosztować typowe wymiany językowe. Spróbuj a będziesz zaskoczony szybkością swoich postępów!

Dlaczego warto korzystać z aplikacji i stron internetowych służących do wymiany językowej?

Ucz się z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie

W dawnych, złych czasach znalezienie okazji do ćwiczenia mówienia w drugim języku wiązało się z... wyjściem z domu. Tak łatwo jest przyjąć to za pewnik, ale osoby uczące się mają niewiarygodne szczęście, że mają możliwość znalezienia osób mówiących w domu, aby uczyć się języka.

Jeśli nie możesz spać w nocy i chcesz poćwiczyć swój urdu, możesz otworzyć aplikację i znaleźć kogoś do rozmowy w ciągu kilku minut, nie wstając z łóżka - co za dar! Aplikacje i strony internetowe sprawiają, że szukanie okazji do ćwiczenia drugiego języka jest wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ćwiczenie interakcji w realnym życiu w bezpiecznym środowisku

Wiele osób, które uczą się nowego języka, przygotowuje się do ważnych, przerażających rozmów. Być może trzeba będzie porozmawiać z profesorem w ramach testu, a może czeka nas rozmowa imigracyjna. Może chcesz porozmawiać z nowym potencjalnym klientem lub po prostu poprosić o pomoc, gdy nieuchronnie zgubisz się w nowym kraju. W każdym z tych przypadków stawka jest wysoka, jeśli rozmowa pójdzie źle.

Wymiany językowe pozwalają na przeprowadzenie przyjemnych, małych rozmów przed podjęciem tych poważniejszych. Pomogą pokonać barierę strachu przed próbą mówienia i sprawią, że nowy język nie będzie kojarzony z sytuacjami stresowymi.

Chcesz jeszcze trochę poćwiczyć przed rozpoczęciem rozmowy z nieznajomym? Zajrzyj na nasz blog, aby poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku w domu

.

Ucz się od native speakerów

Wiele języków, które są powszechnie używane, jest często nauczanych przez osoby niebędące rodzimymi użytkownikami języka. Dobrze jest nauczyć się w ten sposób podstaw, ale nic nie zastąpi wiedzy native speakera! W każdym języku jest kilka popularnych zwrotów, które są gramatycznie absolutnie doskonałe, ale których rodzimi użytkownicy nigdy by nie wypowiedzieli. To denerwujące!

Partner w wymianie językowej może pomóc Ci zidentyfikować te podstępne zwroty i zaproponować bardziej płynną alternatywę.

Zdobądź fascynujące spostrzeżenia kulturowe

Kiedy intensywnie się uczysz, łatwo zapomnieć o prawdziwych korzyściach płynących z poznawania nowego języka. Tego, co naprawdę pomaga rozwijać się jako osoba, nie da się zmierzyć poziomem znajomości języka według CEFR! Partnerstwo w ramach wymiany może przerodzić się w pouczające przyjaźnie. Jeśli rozwinie się prawdziwa przyjaźń, oboje zyskacie nowe, fascynujące spojrzenie na świat. W najlepszym przypadku, wymiany językowe mogą wzbogacić Twój światopogląd, co ostatecznie uczyni Cię bardziej współczującym członkiem społeczeństwa.

Wnioski

Oto nasze najlepsze propozycje stron internetowych oferujących wymiany językowe w 2022 roku. Oto nasze ostatnie wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten szybki i łatwy wybór, aby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

 • Wiedz, jakie umiejętności chcesz poprawić: Niezależnie od tego, czy chcesz ćwiczyć mówienie, czytanie czy pisanie, wybierz odpowiednią aplikację do wymiany językowej, która pomoże Ci osiągnąć postępy.
 • Bądź konsekwentny: Nie ma sensu ciągle przeskakiwać pomiędzy różnymi aplikacjami i konwersacjami, ponieważ wtedy rzadko kiedy uda Ci się wyjść poza etap "cześć, jak się masz"! Trzymaj się jednej aplikacji przez dłuższy czas i rozważ włączenie tego czasu do swojego plan nauki.
 • Rozmawiaj z tubylcami lub ekspertami: jeśli to możliwe, spróbuj znaleźć native speakerów lub doświadczonych korepetytorów językowychktórzy mogą udzielić ci wskazówek, wprowadzając wyraźniejsze poprawki i używając typowych, naturalnych zwrotów.

Skorzystaj z tych wskazówek, a w pełni wykorzystasz jeden z najbardziej niezwykłych darów XXI wieku: możliwość nauki języka z domu, gdziekolwiek jesteś.

Zobacz