Tłumacz hiszpańskiego

Co ludzi zastanawia w innych kulturach?

tlumaczeniahiszpanski.pl

Na całym świecie jest prawie 200 krajów i 8 miliardów ludzi. To naturalne, że zastanawiamy się nad tymi wszystkimi innymi kulturami. Ale co dokładnie ciekawi ludzi?

Przyjrzeliśmy się dokładnie funkcji autouzupełniania Google, aby dowiedzieć się, co inne kultury zastanawiają się nad Amerykanami i co Amerykanie zastanawiają się nad innymi kulturami. W szczególności przeanalizowaliśmy kultury, w których specjalizują się korepetytorzy Preply, takie jak Francuski, włoski, hiszpańskioraz chińskie. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Co inne kultury wyszukują w Googlach na temat USA.

Wiele pytań, które świat ma na temat Stanów Zjednoczonych, skupia się na tym, dlaczego Amerykanie robią rzeczy, które robią. Świat chce wiedzieć:

 • Jak i dlaczego Amerykanie obchodzą święta.
 • Jak Amerykanie zachowują się w sytuacjach społecznych. Na przykład: "Dlaczego Amerykanie są tak przyjaźni?".
 • Pytania dotyczące wyglądu fizycznego Amerykanów. Konkretnie: "Dlaczego Amerykanie są niezdrowi?" i "Dlaczego zęby Amerykanów są tak białe?".

Niektóre amerykańskie zwyczaje są wręcz mylące dla innych kultur. Amerykańskie jedzenie, ogólnie rzecz biorąc, było znaczącym źródłem badań. Powszechne pytania związane z jedzeniem obejmowały:

 • Dlaczego Amerykanie nazywają pizzę "pie"?
 • Dlaczego Amerykanie piją jasne piwo?
 • Dlaczego Amerykanie jedzą tak dużo mięsa?
 • Dlaczego Amerykanie trzymają jajka w lodówce?
 • Dlaczego Amerykanie jedzą obiad tak wcześnie?
 • Jak Amerykanie gotują wodę lub robią herbatę?

Inne częste pytania odnosiły się do bieżących wydarzeń w kraju, takich jak:

 • Dlaczego koszty amerykańskiej opieki zdrowotnej są tak wysokie?
 • Dlaczego Amerykanie dają napiwki?
 • Dlaczego Amerykanie tak dużo pracują?
 • Dlaczego Amerykanie odchodzą z pracy?

Te pytania podkreślają, co czyni Amerykanina dla reszty świata. Chociaż ta lista nie jest wyczerpująca, pytania podkreślają wiele punktów amerykańskiego stylu życia, od tego, jak się odżywiają, do tego, jak zajmują się systematycznymi nierównościami.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami poprzez ekskluzywny czat wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 recenzji, "Doskonała"

Co Amerykanie googlują o innych kulturach

Z drugiej strony Amerykanie byli równie ciekawi różnych kultur, najczęściej zdrowia innych kultur. Amerykanie byli na przykład ciekawi, jak ludzie w Chinach, Włoszech i Hiszpanii pozostają w formie, a także dlaczego ludzie z Francji, Japonii i Włoch żyją tak długo.

Oczywiście, pytania dotyczące jedzenia i innych kultur były wspólne dla wszystkich. jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie i docenienie innej kultury.

Kanada

Stany Zjednoczone miały wiele pytań dotyczących swoich północnych sąsiadów, z których najczęstsze dotyczyły kanadyjskiej wymowy. Jednym z czołowych pytań było "Jak mówią Kanadyjczycy?".

Pytania o. Kanadyzmy były dość powszechne, łącznie z pytaniem, dlaczego Kanadyjczycy mówią "eh" lub "aboot." Podobnie, poszukujący kwestionowali stereotyp grzecznego Kanadyjczyka. Konkretne pytania zawierały:

 • Dlaczego Kanadyjczycy są tacy mili?
 • Dlaczego Kanadyjczycy są tak uprzejmi?
 • Dlaczego Kanadyjczycy są tak przyjaźni?

Wakacje i inne normy kulturowe były częstymi zapytaniami, z pytaniami o to, dlaczego Kanadyjczycy tak bardzo kochają hokej, dlaczego obchodzą Święto Dziękczynienia w październiku i co to jest Dzień Kanady. To pokazuje, jak bardzo sąsiadujące ze sobą kultury mogą się różnić, nawet w dzisiejszym hiper-połączonym świecie.

Indie

Pytania dotyczące Indii obracały się głównie wokół norm kulturowych, takich jak jedzenie i świętowanie. Amerykanów interesowało, dlaczego Hindusi nie jedzą mięsa i dlaczego ich jedzenie jest tak pikantne.

Dodatkowo, powtarzały się pytania o śluby i małżeństwa. Konkretnie:

 • Dlaczego indyjskie śluby trwają tak długo?
 • Dlaczego indyjskie aranżowane małżeństwa działają?
 • Jak działają indyjskie śluby?

Nie jest to zaskakujące, ponieważ indyjskie wesela są znane z hucznych imprez, często składających się z trzech dni uroczystości z udziałem ponad 500 gości średnio. Inne pytania dotyczyły tego, dlaczego indyjskie panny młode noszą hennę i jakie jedzenie jest podawane na ich weselach.

Meksyk

Po raz kolejny, jedzenie i napoje były wiodącymi wynikami autouzupełniania. Pytania wahały się od podstawowych zapytań takich jak "Jak Meksykanie piją tequilę?" do szczegółowych zapytań, w tym "Dlaczego Meksykanie jedzą tamales w Boże Narodzenie?".

Inne pytania kulturowe skupiały się na bliskości meksykańskich rodzin. Konkretnie, dlaczego meksykańskie rodziny mieszkają razem lub blisko siebie? Popularność wrestlingu i boksu była kolejną ważną kategorią. W rzeczywistości wielu chciało wiedzieć, dlaczego meksykańscy fighterzy są tak twardzi i dlaczego noszą ikoniczne maski lucha libre podczas zapasów.

Anglia

Podczas gdy Amerykanie i Brytyjczycy mogą mówić tym samym językiem, istnieje wiele różnic kulturowych. Być może najbardziej wymowne dla interpretacji Anglii przez Amerykę, "Dlaczego Brytyjczycy są tak sarkastyczni?" było jednym z bardziej popularnych wyników.

Różnice w wymowie i pisowni amerykańskiego i brytyjskiego angielskiego mogą być często mylące dla osób chcących nauczyć się angielskiego. Nie jest zaskoczeniem, że niektóre wyniki autocomplete miały związek właśnie z tym - ale okazało się również, że Amerykanie rutynowo zastanawiają się nad obsesją Brytyjczyków na punkcie herbaty, w tym jak ją robią i piją.

Japonia

Amerykanie byli ciekawi tradycji i norm społecznych w Japonii, zwłaszcza zwyczajów pogrzebowych. Inne pytania dotyczące śmierci w kulturze japońskiej obejmowały:

 • Jak Japończycy czczą swoich zmarłych?
 • Jak Japończycy radzą sobie ze śmiercią?

Amerykanie chcieli również dowiedzieć się więcej o zdrowiu i długowieczności Japończyków, a konkretnie, dlaczego są tak zdrowi i jak żyją tak długo.

Popularne były pytania dotyczące etykiety towarzyskiej, takie jak znaczenie japońskich powitań i pożegnań. Wielu szukających w autouzupełnianiu zastanawiało się, dlaczego Japończycy są tak uprzejmi i co oznacza ukłon.

Niemcy

Jeśli chodzi o Niemcy, Amerykanie mieli kilka dość specyficznych pytań.

Oczywiście 30-literowy niemiecki alfabet rodzi wiele pytań o niemieckie tłumaczenia i wymowę. Wielu Amerykanów chciało wiedzieć, jak Niemcy wymawiają konkretne słowa, takie jak "cheers" lub jak wymawiają nazwy własne, takie jak Porsche. Jeszcze inni byli bardziej zainteresowani wspólnymi niemieckimi cechami, a konkretnie tym, dlaczego Niemcy są tacy mądrzy i wysocy.

Francja

Pytania dotyczące Francji odzwierciedlały wiele znanych stereotypów na temat Francuzów. Jedzenie było ważnym źródłem pytań, w tym dlaczego Francuzi kochają chleb, ser i wino.

Moda była kolejnym obszarem zastanawiania się. Wielu szukało informacji o tym, jak Francuzi noszą berety lub dlaczego noszą koszule w paski. Inne wyszukiwania automatyczne wskazują na ciekawość ikonicznych norm kulturowych tego kraju, takich jak palenie papierosów i całowanie się w oba policzki.

Portugalia

Podobnie jak w przypadku innych krajów, autocomplete pokazuje nam, że nasze najczęstsze pytania dotyczące Portugalii skupiają się na języku, zwyczajach i świętach. Należą do nich pytania takie jak "Dlaczego Portugalczycy mówią kkkk?" (ich odpowiednik "hahaha"), jak Portugalczycy obchodzą urodziny i co lubią jeść.

Włochy

Większość wyszukiwań autocomplete dotyczyła jedzenia, zwłaszcza zamerykanizowanych wersji kuchni włoskiej. Nie dziwi więc, że inne wyszukiwania autocomplete dotyczyły tego, jak Włosi są tak szczupli i żyją tak długo.

Chiny

Chińskie święta, jedzenie i etykieta towarzyska były istotnymi obszarami zainteresowania Amerykanów. Częste wyszukiwania obejmowały:

 • Jak Chińczycy obchodzą Boże Narodzenie?
 • Jak Chińczycy obchodzą Chiński Nowy Rok?
 • Jak Chińczycy obchodzą Księżycowy Nowy Rok?

Inne pytania były skierowane w stronę zwyczajów rodowitych Chińczyków, takich jak picie gorącej wody rano i znaczenie honorowania przez Chińczyków swoich przodków.

Hiszpania

Jeśli chodzi o Hiszpanię, Amerykanie chcą wiedzieć: Dlaczego Hiszpanie są znani ze swojej miłości do życia?

Poza tym autocomplete pokazało, że Amerykanie są ciekawi norm społecznych i językowych, w tym używania "jaja" i krzyczenia "gola" podczas meczu piłkarskiego. Wielu chciało również wiedzieć, dlaczego Hiszpanie włączają tak wiele przekleństw do w codziennej rozmowie.

Podczas gdy niektóre z pytań mogą być stereotypowe, wiele z nich może pomóc ludziom na całym świecie dowiedzieć się czegoś nowego o swoich sąsiadach.

Niezależnie od tego, czy jesteś Amerykaninem, który chce się podszkolić w zakresie kultury światowej, czy też Japończykiem, który chce się uczyć angielskiego od Angielski korepetytorInternet pozwala nam poznać się lepiej niż kiedykolwiek.

Metodologia: W lutym 2022 roku, przeanalizowaliśmy przeanalizowaliśmy automatycznie wypełniane pytania dotyczące krajów i kultur z całego świata w Google, używając VPN. Te kraje to: Kanada, Chiny, Anglia, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Meksyk, Portugalia, Hiszpania i Stany Zjednoczone.

Przewidywania autocomplete Google'a odzwierciedlają rzeczywiste wyszukiwania, które zostały wykonane w Google i są określane na podstawie wspólnych zapytań, które pasują do tego, co ktoś zaczyna szukać, a także języka, lokalizacji, trendów zainteresowania i innych. Ponadto opiera się na wzorcach słów znalezionych w całym Internecie, aby przewidzieć słowa i frazy. Hasła wyszukiwania, których użyliśmy, to "Dlaczego ___ osób", "Dlaczego ____ osób" i "Jak ____ osób".

Zobacz